» Blog » Megakonkurs X
01-08-2007 23:25

Megakonkurs X

W działach: recki | Odsłony: 2

Megakonkurs X
Ostatni etap – rysunkowy. Kilka settingów już się od tej strony prezentowało, ale dla innych nadszedł czas próby. Czy wychodzą w nie obronną ręką? Gościnnie w recenzjach występuje Kasia ;-)

68RNR – cztery razy postacie plus raz lokacja. Trzy szkice plus dwie ukończone ilustracje. Powiem tak – o ile szkice pasowałyby do jakiegoś fanowskiego dodatku na sieci, to ukończone ilustracje mogłyby śmiało iść do w dowolnym dodatku do NS. Sześćdziesiątka ósemka – wychodzicie z MK z tarczą. :-)
Kasia: surowy minimalizm, cyberpunkowa fantazja.

Aerthia – właściwie nie wiadomo, o co chodzi. Na forum MK piszą, ze wysyłali notkę. Pierwsza z listy rzeczy do wyjaśnienia. EDIT: Aerthia była niezadowolona z jakości dostarczonych im grafik, więc wycofała się z konkursu, by uniknąć kompromitacji. Jakieś informacje nt. ewentulanych dalszych losów settingó, aerthańczycy?

Agencja – hmm, kilka zdjęć wrzucili chłopaki dla zbity. Kasia twierdzi, że ten przedostatni agent jest całkiem przystojny; ja z kolei uważam, że tej ostatniej kriczerze trzeba było odwrócić kolory [zaznaczcie sobie ilustrację i zobaczycie :-P]. Tak czy owak, koszulki powinny być Wasze :-P

Beszamel – krasnolud gadżeciarz, elfka z sanepidu, zamek w górach plus wyprawa na Bezkresny Archipelag [z mapą Beszamelu!]. Wszystkie rysunki są absolutnie czadowe, ale dopiero w ostatnim setting dostaje skrzydeł ;-) Ma tez uwagę – SNPID powinno brzmieć SNPD [jak LAPD ;-], a sam Sanepid powinien mieć główną siedzibę w mieście o inicjałach SN – tak dal zieji :-) Do tego – bardzo ładny rozkład stron. Prawie ebz słów, ale jakże wymownie. Mój faworyt 8-)
Kasia: Soczysta barwność, barwna wyrazistość wyraźnie wpływa na pozytywny odbiór całości. Krotko mówiąc zajebiiiste :-)

Historia Antiqua – Łaaa, moim zdanie czad! Para przeciwko potworowi, legionista, miasto, posąg ukryty w lesie oraz barbarzyński wojownik. Wszystkie ilustracje ładne, kolorowe, z jajem. Wielkie brawa. Zaraz po Beszamelu mój ulubiony zestaw :-)

Inne Pieśni - głupia sprawa, ale już nie uczestniczą w konkursie. Wyjaśnienie Hekatona zobaczycie tutaj. Szkoda, bardzo szkoda, zwłaszcza że po tym etapie przewodziły zestawieniu. Czekamy na rozwój sprawy.

Nemezis – planeta, dwa potworki, BN z giwerą i wieża korporacji Infinity. Do tego kilka słów o ilustracji i ilustratorze. Różne style, ale wszystkie prace na poziomie. Najbardziej do gustu przypadła mi ostatnia ilustracja [czad!]. Szkoda tylko, że Kaktus niczego nie skrobnął, leń jeden :-> Miłośnicy Nemezis powinni być zadowoleni.
Kasia: Ładne, zgrabne, technicznie bez zarzutu.

Saran – łopoczące na tle gór chorągwie, ziggurat wśród piasków, kotobestia, człowiek tunice i rydwan. Najlepsza pierwsza ilustracja, reszta balansująca na granicy przyzwoitości, ale sil nie musi się wstydzić ;-) Brawo za dobrnięcie tak daleko, mon :-)
Kasia: lubi kiedy jest pastelowo i ma sentyment do zigguratów

Stigma – Dominion, potyczka, laska-kapłanka- zabójca i miasto-wieża. Pierwsze dwa i ostatni – IMHO super. Obsceniczna laska już gorzej, ale zabójca po prostu zabójczy. Jednak mimo wszystko – ja jestem pozytywnie zaskoczony. Kasia też, choć ta gorsza para przyprawiła ją o prawdziwe spazmy śmiechu ;o) [szeptem – lepiej niż Saran IMHO ;-]

Technosfera – troszkę w klimatach Agencji, ale jednak bardziej świadomie i bez robienia sobie jaj. Pozdrowienia dla najbardziej intrygującego settingu pierwszego Megakonkursu i mam nadzieję – do zobaczenia i zagrania na jakimś konwencie :-)

Trzecia Epoka – pasują z braku rysowników. Notka pożegnalna tutaj. Pozdrówka i powodzenia w następnej edycji :-)

Vabank – pierwsza ilustracja jest bardzo fajna, co stwierdziliśmy z Kasią jednogłośnie. Szkoda, że inne nie poszły tym tropem i są po prostu słabe. No, jeszcze ten człowiek w specjalnym stroju się broni. Tak czy owak Gilbert zamyka listę settingów, którym udało się złożyć w terminie pełnych dziesięć notek.

Kilka zaskoczeń, kilka zawodów. Szkoda settingów, które nie zdobyły rysowników; ale przede wszystkim szkoda tego zamieszania z Innymi Pieśniami. Na ten moment pozostaje nam śledzić pojedynek Nemezis z Beszamelem. Moje ulubione gastrohumorystyczne fantasty jest w tarapatach.
0
Nikt jeszcze nie poleca tej notki.
Poleć innym tę notkę

Komentarze


15914

Użytkownik niezarejestrowany
    A miało być tak pięknie, wywiady miały być, dyplomy!
Ocena:
0
Jak zwykle wielkie dzięki za reckę! Drugie dla Kasi (powinniście tak częściej w tandemie :o)! Uf... uf... nie padł zarzut którego się obawiałem...

"SNPD"? Hell, yes!!! :o]
01-08-2007 23:50
kaduceusz
   
Ocena:
0
A jaki to zarzut? :-)
01-08-2007 23:55
Ra-V
   
Ocena:
0
SNPD jest super i w ogole swietny patent.

p.s. ja lurkujac goraco kibicuje beszamelowi ;)
02-08-2007 00:30
Brat_Draconius
    Mało ci jednego wywiadu
Ocena:
0
panie Marku :P.

A tak na serio Beszamel znowu wgniótł mnie w fotel. Nemezis jest za nim. Będzie się działo...
02-08-2007 01:32
18

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Mam nadzieję, że skończy się na X etapie, ale... czuję trochę pod nosem dogrywkę. No nic, zobaczymy, co będzie. ;)
02-08-2007 04:08
15914

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Duce, kilku moich znajomych zgłosiło tą samą uwagę co do jednego z obrazków; nie powiem o co chodziło, ale jak widzę na razie nikomu innemu to nie przeszkadza. Zostawmy to tak :oP

Chciałbym żeby się MK skończył na 10 etapie. Myślę że byłoby fajnie żeby w razie remisu wydawca znalazł jakiś szybki sposób wyłonienia zwycięzcy.
02-08-2007 06:14
Magnes
   
Ocena:
0
Marek, rysunek z krasnoludem wam zepsuła obróbka trochę, ta flara wygląda amatorsko... Trafiłem? ;)
02-08-2007 09:14
Proteusz
   
Ocena:
0
Moim zdaniem wydawnictwo Alea powinno pokusić się o wydanie obydwu pozycji, Nemezis i Beszamelu znaczy. Settingi te są na tyle odmienne, że każdy znajdzie swoich nabywców.
No i radochy byłoby co niemiara, widząc dwa, świeżutkie polskie produkty na rynku erpegowym.
Dzięki za pozdrowienia, kaduceuszu. Myślę, że jak tylko spadną z nas obrony prac magisterskich, popchniemy Technosferę na nowe tory tworzenia.
02-08-2007 09:32
    [Aerthia] Informacje?
Ocena:
0
A proszę Cię bardzo, Duce!:)

Projekt oczywiście zostanie sfinalizowany - za dużo pracy weń włożyliśmy, żeby od tak odłożyć go do szuflady. Ile to potrwa to już inna sprawa. Mam nadzieję, że niedługo (jeżeli tylko uda mi się zmobilizować team;)).
Co będzie później? Czas pokaże...

Swoją drogą, zapomniałem podziękować za te wszystkie recki, a więc... dzięki wielkie, Duce!:)

Do następnego!
02-08-2007 11:45
iron_master
    No wreszcie :)
Ocena:
0
Brawa dla Kasi, świetny wpis, w końcu mogłem przeczytać tego bloga bez bluzgania w monitor. Rzeczowo, porządnie, tak jak powinno to wyglądać, a nie jakieś tam dyrdymały Duce'go;P

Dla mnie Infinity Tower wymiata, choć ostatnia grafika BSZ też jest dobra ;)
02-08-2007 13:39
Ifryt
   
Ocena:
0
Ilustracje do Beszmelu - SUPER! Wyraźnie zwiększają "fajność" settingu. I te wszystkie szczególiki - np. otwory na uszy w kapeluszu elfki z Sanepidu, albo karabin Kiełbasznikow na ostatniej ilustracji. :)

Historia Antiqua - wg mnie na drugim miejscu w tym etapie. Świetne ilustracje.
02-08-2007 13:52
~Misiek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czemu tak mały wkład Kasi w tą notkę? Duce, Twoich wypocin nikt nie chce czytać, chcemy Kasi, która nie zaczyna przeglądania Poltera od blogów :P
Pozdrówka dla Was i do zobaczenia jutro ;)
02-08-2007 13:53
15914

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Otwory na uszy - mój patent
KiełbaszniKW - patent Teluka

Magnes - złośliwi twierdzą, że zwieńczenia wież w górskim więzieniu wyglądają jak gigantyczne "odchody" tych stworzeń co latają na tle księżyca (a miały wyglądać jak włoskie, kręcone lody ;o)
02-08-2007 14:29
Thornis Kyrgee
    oh my
Ocena:
0
Obsceniczna laska ?

Nie wiem jak wy ale mnie się podoba :P

I poza tym to 'Stigma' a nie Sigma :]No to cieszę sie, że zarobiliśmy nawet w tak bezlitosnych oczach 'Kadzia' na koszuliny :D


A tak z moich wrażeń, to 'Infinity Tower' Nemezisa zwala reszte z nóg. Ale to tylko moje spostrzeżenia :)
Dizeki czemu mogą z pewnoscią liczyć także na mój głos
02-08-2007 18:58
18

Użytkownik niezarejestrowany
    @Thornis
Ocena:
0
Dizeki czemu mogą z pewnoscią liczyć także na mój głos

Bardzo nam miło :)

BTW. Może pożyczycie nam Aramila do Nemezis? Szukamy aktualnie dobrych rysowników, Marduk i Kuba raczej nie będą w stanie zilustrować nam całości. :)
02-08-2007 19:27
kaduceusz
   
Ocena:
0
Dziś wszyscy dzielimy się na tych, którzy podziwiają siedzibę Infinity i tych, którzy obrali kurs na Bezkresny Archipelag ;-)

Co do Kasi - to tylko część dwóch wielkich planów. Pierwszy ma kryptonim "Przestań lurkować i się zarejestruj, mała", a drugi jest cześcią większego projektu sygnowanego roboczo tytułem "Czy można nabijać fejm nie będąc tego wcale świadomym - praca zbiorowa".

Stigmę poprawiłem, sorencja.

Twierdza w Beszmelu - broni pewnie plugawego portalu, nad którym w pradawnym języku zapisano - Beszamel od dupy strony :-P Ale może zapomnijmy o tym - w bajkach i erpegach układ pokarmowy ma tylko jeden koniec :o>
02-08-2007 21:41
kaduceusz
   
Ocena:
0
A jeszcze co do laski - aż mi się Drozdal z jego artem przypomniał ;-)

Auri - a myśleliście już nad formą i miejscem publikacji? ;-)
02-08-2007 22:43
   
Ocena:
0
Cóż, jak na razie ściśle określony plan działania obejmuje jedynie wykończenie settingu. Nad publikacją jeszcze się nie zastanawialiśmy, ale zapewne w przyszłości będziemy zabiegali o wydanie Aerthii w formie papierowej... kto wie co z tego wyjdzie.;)
A co, Duce? Jakieś sugestie? Rady?:)
02-08-2007 23:20
kaduceusz
   
Ocena:
0
Na razie pytałem z ciekawości, ale możnaby się zastanowić :o)
03-08-2007 00:34
Thornis Kyrgee
    ad. Aramil
Ocena:
0
ShadEnc pisze:
"BTW. Może pożyczycie nam Aramila do Nemezis? Szukamy aktualnie dobrych rysowników, Marduk i Kuba raczej nie będą w stanie zilustrować nam całości. :)"

Musicie pogadać ze starym marudzącym zgredem we własnej osobie.

Jego nick na forum to Aramil Smocza Krew (wieśniacko co nie ? :P)

Dam mu znać, że sie zainteresowaliscie jego pracą.
05-08-2007 10:34

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.